קפה ירוק לקלות קפה או לקנות קפה – זו השאלה. בתקופה בה מחירי הקפה עולים ועולים, באופן טבעי עולה שאלה הקיומית לאוהבי קפה – לקלות קפה או לקנות אותו בבית קפה השכונתי או באחת מרשתות הקפה?

מעט נתונים פיננסיים על קצה הקפאין: מכור בינוני למשקה האגדי מוציא מכיסו בממוצע 10-15 ₪ לכוס קפה. אבל מכור שותה לפחות שתי כוסות קפה ביום (לפחות…) אז כמה הוא מוציא? בין 20-30 ₪ ליום, כמו כלום. כל זאת אם יבחר לקנות את מרכולתו בבית קפה כמובן. חישוב קצר מביא אותנו להוצאה חודשית הזויה של 600-900 ₪ למכור קפה בסדר גודל בינוני, או במילים אחרות 7200-10,000 ₪ בשנה!!! מדהים בכל קנה מידה לעניות דעתי…

קפה ירוק שמגיע בצורת פולים שאינם קלויים עולה בממוצע 60 ₪ לקילוגרם. מדובר על בין 60 אגורות לשקל עבור כוס קפה משובחת. חישוב חודשי? בבקשה… עד 50 ₪ בלבד לחודש או אם נשתולל נגיע ל600 ₪ בשנה בלבד. מה זה משנה. מדהים אפילו יותר, לא?

או קיי. שכנעתי אותך שפיננסית כדאי לקלות קפה, אבל האמת שכסף זו לא הסיבה העיקרית. ממש לא. הסיבה החשובה יותר היא…רגע. יש כאן מילה שעברה ‘הזנייה’ בשנים האחרונות, אז סליחה מראש. הסיבה העיקרית היא הארומה של הקפה הקלוי טרי בבית. ארומה של קפה קלוי טרי הופכת כל כוס קפה איכותי לאיכותי הרבה יותר. בקפה קלוי טרי אפשר להרגיש את הנשמה של הקפה, את האופי שלו, את מגוון הטעמים האינסופי כמעט. קפה קלוי טרי מרים את הרוח. יש אנשים שמוכנים אפילו להישבע שקפה טרי מעורר אצלם חדוות יצירה, פרפרים בבטן ותשוקות אחרות, וזו סיבה חשובה יותר לקלות קפה בבית מלחסוך כסף. הרבה יותר חשובה, נכון?

נקודה נוספת שבקליית קפה בבית היא לא אחרת מהתחושה של גאווה וסיפוק. היכולת לקלות קפה טרי ואיכותי באמצעים יחסית פשוטים, למצוא את התערובות שערבות בדיוק לטעמכם האישי מסבה עונג צרוף.

אז איך לקלות קפה איכותי בבית, ועוד בעשירית המחיר  של בית קפה? את זה אשמח לגלות לכם בכתבה הבאה.